© AUREX LPG                                        Strona główna :: Prywatność ::  O firmie :: Aktualności :: Do pobrania :: Kontakt

Home Home ru Home

Osprzęt do cystern samochodowych do LPG

ZAWORY DENNE


Zawory denne instalowane są bezpośrednio w płaszczu zbiornika i realizują dwie funkcje - zaworu odcinającego oraz nadmiernego wypływu. Występują w wersji gwintowanej oraz w wersji kołnierzowej. Zawory w wersji kołnierzowej umożliwiają zastosowanie pomp kołnierzowych montowanych bezpośrednio na zaworze. Sterowanie zaworem może odbywać się ręcznie, poprzez system składający się z cięgna i blokady oraz siłownikiem pneumatycznym.

Zawór denny kołnierzowy PL.pdf

Zawór denny kołnierzowy

Zawór denne gwintowane PL.pdf

Zawory denne gwintowane

PRZEPŁYWOMIERZE


W instalacjach pomiarowych cystern i naczep przeznaczonych do transportu LPG stosuje się głównie jeden typ przepływomierza objętościowego z 2'' przyłączami o wydajności maksymalnej do 380 l/min. Przepływomierz może być wyposażony w mechaniczny rejestrator z mechaniczną drukarką oraz w różnego typu głowice elektroniczne.

Układ pomiarowy z przepływomierzem masowym.pdf

Przepływomierze

ZAWORY ZWROTNE


Zawory te umożliwiają przepływ tylko w jednym kierunku. Zawory zwrotne powszechnie stosowane w cysternach i naczepach do transportu LPG to zawory gwintowane 2'' i 3'' wyposażone w miękkie gniazdo.

zawór zwrotny gwintowane FISHER PL.pdf

Zawór zwrotny gwintowany

Zawór zwrotny miedzykołnierzowy PL.pdf

Zawory zwrotne międzykołnierzowe

ZWIJADŁA PRZEWODU


Zwijadła przewodu LPG występują w szerokim wyborze rozmiarów i konfiguracji. Najbardziej popularne modele to zwijadła przeznaczone do przewodu o średnicy 32 mm i długości 30 lub 50 mb. Zwijadła mogą być napędzane ręcznie, silnikiem pneumatycznym lub hydraulicznym. Wraz ze zwijadłem dostarczane jest złącze obrotowe.

Zwijadło ZO04 AUREX PL.pdf

Karta katalogowa zwijadła

ZAWORY BEZPIECZEŃSTWA


Występują dwa główne typy zaworów bezpieczeństwa stosowane na zbiornikach transportowych. zawory wewnętrzne, które po prawidłowym zainstalowaniu całkowicie chowają się w płaszczu zbiornika oraz zawory pół-wewnętrzne, które po zainstalowaniu nieznacznie wystają ponad płaszcz zbiornika. Do cystern i naczep stosuje się zawory bezpieczeństwa 2'' lub 3''. Zawory bezpieczeństwa dostarczane przez naszą firmę osiągalne są w szerokim wyborze ciśnień otwarcia.

Zawór bezpieczeństwa ZB PL.pdf

Karta katalogowa

ZAWORY NADMIERNEGO PRZEPŁYWU


Funkcja tych zaworów polega na ich zamknięciu się po przekroczeniu maksymalnego przepływu dla danego typu zaworu. W przypadku uszkodzenia rurociągu zawór nadmiernego przepływu zamknie się, a niekontrolowany wypływ produktu ze zbiornika zostaje zatrzymany. W cysternach i naczepach do transportu LPG stosuje się najczęściej 3'' zawór gwintowany.

Zawór nadmiernego wyplywu gwintowane FISHER PL.pdf

Karta katalogowa

POMPY LPG


W cysternach i naczepach do transportu LPG stosuje się łopatkowe pompy wyporowe.

Pompy seria Z PL.pdf

Karta katalogowa

POZIOMOWSKAZY MAGNETYCZNE


Poziomowskazy magnetyczne służą do mierzenia stopnia napełnienia zbiornika transportowego i wyposażone są w system kompensujący drgania. Poziomowskazy te najczęściej montowane są w boku zbiornika transportowego i osiągalne są dla każdej średnicy wewnętrznej zbiornika.

Poziomowskazy PL.pdf

Karta katalogowa

FILTRY


Filtry występują w wersji gwintowanej lub kołnierzowej we wszystkich rozmiarach.

Filtry FWPK PL.pdf

Karta katalogowa

HYDROPAK


Zestaw chłodzący oleju hydraulicznego do autocystern.

Zestaw chłodzący oleju hydraulicznego PL.pdf

Karta katalogowa

ZŁĄCZA OBROTOWE


Złącza obrotowe stosuje się do zwijadeł przewodu oraz przed pistoletem nalewczym w celu ułatwienia manewrowania przewodem.

full_circle.pdf

Karta katalogowa

ZAWÓR WĘŻA


Zawór węża służy do podłączenia przewodu LPG do zaworu wlewowego na zbiorniku. Obrotowa końcówka pistoletu ułatwia tę operację. Pistolet wyposażony jest w funkcję zaworu odcinającego.

Zawór weża PL.pdf

Karta katalogowa

ADAPTERY, ZAŚLEPKI I AKCESORIA


Proponujemy szeroką gamę standardowych adapterów, końcówek oraz zaślepek. Dostarczamy również adaptery niestandardowe wykonywane na zamówienie klienta wg jego wskazań. W ofercie naszej znajduje się również klucz uniwersalny do odkręcania zaślepek ACME w rozmiarach 2¼'', 3¼'' oraz 4¼''.

Akcesoria_PL_RU.pdf

Karta katalogowa

PRZEWODY LPG


Standardowym przewodem używanym w cysternach i naczepach do transportu LPG wyposażonych w układ pomiarowy jest przewód o średnicy 32 mm i długości od 30 do 50 mb zakuty końcówkami 1¼'' MNPT i 1'' MNPT. Oprócz opisanego powyżej standardowego przewodu firma nasza dostarcza kompletne przewody w dowolnych konfiguracjach średnicy, długości, zakuć oraz dodatkowego wyposażenia takiego jak zawory kulowe, zawory hydrostatyczne, zawory odprężające, przejściówki, wzierniki i złącza zrywalne.

Węże do LPG PL.pdf

Karta katalogowa

INNE ZAWORY I AKCESORIA UŻYWANE  W UKŁADACH DYSTRYBUCYJNYCH CYSTERN I NACZEP DO TRANSPORTU LPG


Ważnymi elementami konstrukcji cystern i naczep do transportu LPG są również:


- zawory hydrostatyczne,

- zawory odwadniające,

- adapter do zaworu grzybkowego

- zawory grzybkowe,

- zawory kulowe kołnierzowe

- zawory odcinające gwintowane o małej średnicy

- manometry

- termometry

- zawory odprężające

- mufy i króćce